Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Image

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Munzur Vadisi katliamını kınıyorum

YazarMesaj
gula_dersime
Admin
Admin

Kullanıcı Bilgileri
Level:
Munzur Vadisi katliamını kınıyorum Left_bar_bleue1000000/1000000Munzur Vadisi katliamını kınıyorum Empty_bar_bleue  (1000000/1000000)
Kişisel Bir İleti Giriniz: ask zordur
Hangi Takımlısınız: Fenerbahçe

Munzur Vadisi katliamını kınıyorum Empty
MesajKonu: Munzur Vadisi katliamını kınıyorum   Munzur Vadisi katliamını kınıyorum Icon_minitimePtsi Şub. 18, 2008 3:32 am

Mercan Vadisi katliamını, yüreğinde insanlık sevgisi olan herkesin lanetlemesi gerekir. 17 can 17 dost ya da tanıdık daha düştü. Ve yüreklerimizde var olan acılarla dolu, taşınması giderek ağırlaşan ve tahammül sınırına dayanan ağırlıklara, yenileri yüklenir oldu. Ve devlet güçleri bu 17 canın hayatına kıydıkları için sevinç naraları atıyor!

Yüreği sadece can almak için çarpan her kimse, insanlığından utanması gerekiyor. Oysa, Yunus’un “yaratılanı seviyoruz, yaratandan ötürü” mısralarıyla yüreğimizin içine sevgi yüklemek gerekiyor. Öyle bir sevgi ki, kendisiylen barışık, komşularıylan barışık, doğasıylan barışık, çevresindeki değil insanlarla, hayvanlarıyla barışık dopdolu bir yürek sevgisi…

İnsan ölümü üzerine geleceklerini, düzenlerini veya binalarını inşa etmek isteyen bir düşüncenin, tavrın ya da hareketin, insanlık sevgisine katacağı bir katkı olamaz. Bu hangi düşünce ya da ideoloji veya hangi amaç için savulursa savunulsun insanlık için bir ilerleme sağlayamaz.

MKP ya da benzer görüş ve düşünce sahiplerinin de kendisini ve savunduklarını sorgulaması artık zorunlu bir ihtiyaç olmuştur. Şehit kanları üzerinde ucuz politikalara devam etmek; duygusal ve ajitativ söylev ve nutuklarla taban tutmaya veya taban kazanmaya çalışmak; yeni yeni canların düşmesine neden olmaktan; ana-babaların yüreklerine yeni acılar yüklemekten başka, kimseye bir şey kazandırmaz. Victor Hugo’nun dediği gibi, “Kanla sulanan toprak mahsul vermez.”

Duygusallıktan öte, insan yaşamı ve geleceği üzerine yapılan tartışmalara yeni bir boyut kazandırılmalıdır. İnsan kümeleri arasında tamiri mümkün olmayan ayrılıklar ya da çelişkiler yaratmak ve bunları derinleştirmek üzerine gelecek arayan, partilerini bu düşünce üzerine inşa etmeye çalışan ideolojik örgütlenmelerin misyonu bitmiştir artık.

Çocuklarımıza, gençlerimize kısacası hepimize, geleceğimizi ölümlerimizle kuracağımızı dayatan söylevlerin ölüm tacirlerinin sevinmesinden başka kimseyi sevindirmeyeceğini bilmek durumundayiz. Şehit olma duygusu ile “vatan-millet-sakarya” deyip, gençlerimizi ölüme gönderme duygusunun arkasındaki çıkar gruplarını açığa çıkarmak oldukça önem taşıyor.

Yeni ölümlerin ve acıların yaşanmadığı, şehit olmak için kimsenin sıraya dizilmeyeceği; yaşamımızı barış, dostluk, sevgi ve kardeşlik içinde geçirmek inancı üzerinde yaratacağımız bir dünya için el ele!...

Munzur Vadisinde düşen tüm canların ana-babalarına, dostlarına sabır diliyor ve acılarını paylaşyorum.
Hüseyin Sevinç

Munzur Vadisi katliamını kınıyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MUNZUR VADISI KURTULDU
» MUNZUR VE BARAJLAR SORUNU